Site Overlay

Ile kosztują systemy kominowe gazowe

Mimo, że ogrzewanie gazowe nie cieszy się w Polsce dużą popularnością, to i tak posiada ono pewną grupę fanów. Właśnie dla nich powstał ten artykuł. Różne systemy kominowe można kupić na sklep.auroks.pl/kominy-systemy-kominowe , jednocześnie wiele osób chce gazowe systemy kominowe. Co warto o nich wiedzieć? Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć kupując je? NA te pytania odpowiedź poznasz w tym artykule. Na początek krótka tabela porównująca cenę różnych systemów kominowych gazowych.

Wysokość Średnica Cena
5 m 160 3928
4 m 80 1593
5 m 80 1722
6 m 80 1851
10 m 80 2368
14 m 80 2884

Tak w skrócie prezentują się ceny systemów kominowych gazowych. Jak widać nie są to jednostki znacznie droższe od systemów kominowych uniwersalnych. Ich ceny są nawet porównywalne. Oczywiście da się znaleźć firmy, w których gazowe kominy są znacznie droższe, jednak dzisiaj nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić zakupy tam gdzie cena jest bardziej atrakcyjna. Jeżeli chodzi o systemy kominowe gazowe, to ich dużą zaletą jest wygodna obsługa. Można korzystać z nich za pomocą kilku kliknięć, nie trzeba męczyć się z rozpalaniem, z odpowiednim dokładaniem do pieca.
Natomiast jeżeli chodzi o koszty eksploatacji, to głosy są różne. Jednak wiele osób, które przestawiło się na systemy gazowe twierdzi, że jest to duża oszczędność względem klasycznych sposobów ogrzewania.