Site Overlay

Po czym poznać, że okno jest energooszczędne?

 

Nawet kiedy posiadamy dobrze zaizolowany, możemy nie być zadowoleni ze skuteczności ogrzewania, kiedy nasze okna nie są szczelne. Okna energooszczędne cenionych polskich producentów, np. https://oknakrzynowek.pl/okna-energooszczedne/ , w odróżnieniu od zwykłych, nie będą generowały strat energii cieplnej i stanowią ważny element całkowitej energooszczędności domu.

 

Okna energooszczędne są trudne do odróżnienia dla niewprawnego oka lub osoby nie mającej podstawowej wiedzy na ten temat. Miarodajnym parametrem izolacyjności jest współczynnik przenikania ciepła U. Najistotniejszym elementem okna energooszczędnego, mającym wpływ na izolacyjność są parametry szyby, gdyż stanowi ona największą część okna. Jej jakość zależy od materiałów, z których została wykonana oraz sposobu jej umiejscowienia w ramie.

 

Rama jest kolejnym składnikiem, jakie czynią okna energooszczędnymi. Tutaj ważna jest konstrukcja wewnętrzna. Nadużycia sprzedawców polegają w tym przypadku na nie podawaniu parametrów izolacyjności ramy, które mogą być znacznie gorsze od szyb. Liczy się więc ogólna wartość. Należy przyjrzeć się uważnie grubości profilu, która jest charakterystyczną cechą, jaka odróżnia okna energooszczędne od zwykłych. Profil 73mm z systemem pięciokomorowym , będzie miał lepsze parametry, niż sześciokomorowy z węższym profilem.