Site Overlay

Producenci kleju do produkcji okien drewnianych oraz elementów konstrukcji budowlanych.

 

Rozwój przemysłu drewnianego związany jest z wielkim wzrostem w dziedzinie środków wiążących, potocznie zwanych klejami.

 

Technologia budowania konstrukcji drewnianych rozwineła i udoskonaliła się przez tysiąclecia, jednak jej renesans oraz dynamiczny rozwój nastąpił w ciągu ostatnich kilkunastu dekad, a na przodujących pozycjach w różnych realizacjach obiektów wykonanych z drewna i tworzyw drewnopochodnych pląsują się producenci z USA, Kanady, kraje skandynawskie i Niemcy.

 

Polska oraz ich producenci okien drewnianych nie zostają daleko w tyle. Stało się to możliwe dzięki spojeniu doświadczeń z poprzednich epok ze współczesną szeroko rozumianą technologią produkcji, wdrażaniem nowych rozwiązań w tym zakresie , w tym szczególnia związanych z postępem w dziedzinie klejów do drewna. W latach czterdziestych,aż do lat dziewiećdziesiątych ubiegłego stulecia dominującą pozycję w dziedzinie spoiw do produkcji okien drewnianych oraz warstwowo klejonych elementów konstrukcyjnych z drewna posiadały kleje rezorcynowe, oferowane w gatunkach nowolakowych żywic utwardzanych dodatkiem paraformaldehydu. Kleje do okien jako jedyne spełniały wszelkie wymagania techniczne w zakresie procedur jakościowych. Obecnie oferowane są one w formie bezwonnej, w postaci gotowej do stosowania przez polskich producentów okien drewnianych. Przedsiębiorca oknakrzynowek.pl zaliczany jest do wytwórcy produktów ekologicznych, gdyż kleje użyte przez niego nie zawierają w swoim składzie rozpuszczalników oraz są przyjazne środowisku. Charakteryzują się znakomitą adhezją w stosunku do powierzchni różnych materiałów, wymagając w ten sposób jednocześnie skrupulatne przestrzeganie odpowiednich norm w zakresie procedury utrzymania czystości.

 

Wraz z wdrażaniem produkcji wielkowymiarowych klejonych elementów okiennych z drewna na skalę przemysłową, podejmują pewne inicjatywy zmierzające do opracowania systemu kontroli jakości.