Site Overlay

Wytrzymałość nowoczesnych hal w przypadku pożaru

Budowa hali stalowej może trwać nawet kilka dni. Jednak jak wytrzymała ona będzie w przypadku pożaru? Zanim przejdę do tematu przypomnę o wybraniu dobrej firmy, dla której budowa hal to codzienność i która zrobi to dobrze. Jest to bardzo istotne zwłaszcza w kwestii bezpieczeństwa. www.art-building.com.pl/pl/budowa-hal jest właśnie taką firmą. Pamiętaj, że wybór firmy w tej kwestii ma duże znaczenie!

Wytrzymałość nowoczesnych hal

Ostatnio słyszałem od osoby, która pracuje w sklepie, który powstał właśnie w takiej hali. Ewakuacja całego sklepu zajmuje im niecałe 5 minut. Natomiast sklep w przypadku intensywnego pożaru wytrzyma 10 minut.

Oczywiście mówimy tutaj o dużym pożarze, a nie sytuacji od momentu powstania ognia. Budowa hal dzisiaj skupia się na szybkości, oraz oszczędnościach. Dlatego nie stawia się tutaj na wytrzymałość w przypadku kontaktu z ogniem. Jednocześnie jeżeli pracownicy hali zareagują szybko na pojawiający się ogień, to nic się nie stanie.

Wiele osób teraz zastanawia się czy budowa hal stalowych jest dobrym pomysłem. Może lepiej postawić na bardziej wytrzymałą konstrukcję? Według mnie jeżeli wybuchnie duży pożar, to również w przypadku innego rodzaju budynku straty będą ogromne. Natomiast jeżeli postawisz na budowę hali stalowej, to zaoszczędzisz sporo pieniędzy, które wykorzystasz do budowy nowej hali, ponadto szybciej zaczniesz zarabiać.

Dlatego według mnie warto budować hale w ten sposób. Poza tym pamiętaj, że w tym artykule mówiliśmy o dużym pożarze. Większość z nich zostanie bez problemu szybko ugaszona.

Dodaj komentarz